کولر گازی
انتخاب کولر گازی بر اساس منطقه ی آب و هوایی

کولر گازی یکی از محصولات تهویه ی هوا است که طرفداران بسیار زیادی دارد و توانسته رضایت کاربران را به دست آورد. کولر گازی ها در برند های متنوع و با ظرفیت های مختلفی عرضه شده اند که انتخاب گزینه ای مناسب در بین آنها نیاز به اطلاعات اولیه ای دارد. در هنگام انتخاب و خرید کولر گازی معیار های زیادی را باید مد نظر قرار دهید از جمله مساحت محیط، تعداد اتاق ها، شرایط آب و هوایی و ….. در مطالب مختلف سعی داریم تا شما را با هر یک از این معیار ها بیشتر آشنا کنیم. در ادامه ی این مطلب به بررسی خرید کولر گازی برای شرایط آب و هوایی متنوع می پردازیم. ما در مجموعه ی بانه ورلد سالهاست که در زمینه ی فروش لوازم خانگی از جمله کولر گازی فعالیت داریم. شما می توانید جهت انتخابی دقیق با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید تا راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.

انواع کولر گازی

کولر گازی ها در نوع های مختلفی وجود دارند. رایج ترین نوع آن دیواری یا همان اسپلیت است. کولر گازی های دیواری برای فضا های کم کاربردی هستند و به خوبی می توانند محیط را خنک کنند البته شما می توانید با بهره گیری از کولر های مولتی اسپلیت یا اصطلاحا چند پنله تعداد اتاق های بیشتری را خنک کنید. نوع دیگری از اسپلیت ها که وجود دارد داکت اسپلیت است. در این رده از اسپلیت ها شما می توانید به وسیله ی کانال هایی هوا را به محیط های مختلف منتقل کنید که تقریبا می توان گفت پرقدرت ترین و ایده آل ترین نوع اسپلیت ها به شمار می آید. نوع دیگری از اسپلیت ها که وجود دارد کولر گازی های ایستاده هستند که شما از آنها می توانید برای خنک سازی سالن ها و محیط های بزرگ بهره بگیرید. به غیر از این سه مدل کولر گازی های پرتابل و پنجره ای نیز وجود دارند.

کمپرسور کولر گازی

کمپرسور کولر گازی ها نیز انواع مختلفی دارد که باید در هنگام خرید کولر گازی توجه ویژه ای به آنها داشته باشید. کمپرسور های پیستونی نوعی از کمپرسور است که در آن از یک پیستون داخل سیلندر جهت فشرده کردن گاز مبرد وجود دارد و معمولا ظرفیتی بین ۱۶۰۰۰ تا ۳۷۰۰۰ دارند عیب اصلی این سری از کمپرسور ها پر سر و صدا بودن آن است. نوع دیگر کمپرسور ها روتاری است که معمولا ظرفیتی بین ۶۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰ دارند و صدای کمتری تولید می کنند همچنین کم مصرف تر هستند. آخرین نوع کمپرسور ها نیز اسکرول است که حرکت مخالف دو مارپیچ داخلی سبب فشرده شدن گاز می شود.بدین صورت که یکی از مارپیچ ها ثابت و دیگری متحرک می باشد و حرکت حلزون متحرک سبب فشرده شدن گاز می شود.

کولرگازی بر حسب کلاس آب و هوا

انواع کولر های گازی به سه کلاس آب و هوایی معتدل(T1)، خنک(T2) و گرمسیری(T3) تقسیم می شود. کولر های نوع T1 مناطق معتدل مانند نیمه ی شمالی کشور ما را پوشش می دهند، این کولر ها تا حداکثر دمای ۴۳ درجه سانتی گراد و در نسل های جدید تا ۴۶ درجه سانتی گراد کاربرد دارند. کولر های نوع T2 برای مناطق سردسیری مناسب اند و طبیعتا در این مناطق کارایی بهتری دارند. در آخر کولر های T3 هستند که مناسب مناطق گرمسیری مانند جنوب کشور هستند، این سری کولر ها تا حداکثر دمای ۵۵ و ۶۰ درجه ی سانتی گراد بهترین عملکرد را از خود نشان می دهند.

مصرف انرژی

در هنگام خرید کولر گازی حتما به رده ی مصرف انرژی آن توجه ویژه ای داشته باشید. برچسب‌ انرژی حاوی اطلاعاتی است که مصرف کنندگان می‌ توانند انواع مختلف این دستگاه را با توجه به شاخص مصرف انرژی تعیین شده، رده‌ های بازدهی انرژی (A تا G)، مقایسه نمایند و درجه مصرف انرژی هرچقدر به A نزدیک تر باشد مصرف انرژی دستگاه پایین تر است. کولر گازی ها معمولا دارای درجه تنظیم دما (ترموستات) هستند. تنظیم دمای مناسب برای فصل گرم که بین ۲۴ تا ۲۶ درجه سانتیگراد است موجب می شود تا هنگام رسیدن دمای اتاق به دمای تنظیم شده کولر به طور خودکار خاموش شود، بنابراین انرژی کمتری مصرف می کند. و در هزینه های برق شما بسیار اثر گذار است.

نتیجه گیری

در آخر اینکه در هنگام انتخاب و خرید کولر گازی توجه داشته باشید که بر اساس منطقه ی آب و هوایی خود محصول مورد نیازتان را انتخاب نمایید. همچنین به یاد داشته باشید که شما می توانید جهت انتخاب دقیق کولر گازی مورد نیاز خود با کارشناسان فروش ما نیز در تماس باشید تا راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.