کولر گازی دوال اینورتر یا دوال کول
دوال اینورتر در کولر گازی به چه معناست؟

شرکت معروف ال جی در سال ۲۰۱۷ میلادی برای اولین بار در برلین کولر گازی اسپلیت دوال اینورتر ال جی را معرفی کرد. کمپرسور این کولرهای گازی جدید ۷۰ درصد در مصرف برق صرفه جویی می کنند و همچنین به میزان ۴۰ درصد تندتر و سریعتر از کولرهای معمولی هوا را خنک می نمایند.
اما این تکنولوژی دوال اینورتر که ال جی معرفی کرده است چه معنایی دارد؟ برای آشنایی بیشتر در این قسمت با بانه ورلد همراه باشید.

کمپرسور دوال اینورتر ال جی چیست ؟

کمپرسور کولرگازی را از لحاظ نوع کارکرد به دو مدل دور ثابت و دور متغیر که به اینورتر (Inverter) معروف هستند تقسیم می شوند. در کولر گازیهایی که کمپرسور آنها از نوع دور ثابت است تنظیم دما با خاموش و روشن شدن دستی کمپرسور انجام می شود که این عمل در واقع باعث وارد شدن شوک به شبکه برق خواهد شد.
کولر گازی های اینورتر و کم مصرف این روند را تغییر داده اند و همانگونه که از نامشان پیداست به وسیله تغییر دور کمپرسور از خاموش و روشن شدن مکرر کمپرسور یا موتور کولر جلوگیری می نمایند که این فرآیند باعث صرفه جویی در مصرف برق خواهد شد.
دوال اینورتر در سیستم های تهویه مطبوع به معنی کمپرسور چرخشی دوقلو می باشد که دوقلو بودن آنها باعث بهبود کارایی اسپلیت می شود.کولر گازی ال جی اولین کولری است که از تکنولوژی دوال کول استفاده کرده است.

ویژگیهای کمپرسور دوال اینورتر در کولر گازی

دوال اینورتر، نوع تغییر یافته تکنولوژی اینورتر می باشد که با استفاده از دو روتر در کمپرسور با سرعت های متغیر، فرکانس چرخشی بیشتری را ایجاد می کند. دوال اینورتر می تواند باد را بیشتر از ۹ متر پرتاب کند و باعث سریعتر خنک شدن محیط شودهمچنین کمپرسور این کولرها با سرعت کمتری کار می کنند و فشار کمتری روی آنها وجود دارد. در نتیجه سرعت سردکنندگی در این اسپلیتها بالاتر رفته، عملکرد کمپرسور بهبود یافته و سر و صدای آنها نیز کاهش می یابد. این قابلیت جدید به طور پیوسته سرعت کمپرسور را تغییر می دهد تا دما را در سطح دلخواه نگه دارد و در مصرف انرژی صرفه جویی کند.

خبر خوش دیگر در رابطه با کمپرسورهای دوال اینورتر این است که موتور Dual Inverter در کولر گازی  ال‌ جی مشکلات موتورهای معمولی در زمینه کارایی، بهره‌ وری و تولید صدا را ندارد و علاوه بر ۴۰ درصد انرژی بیشتر تا ۷۰ درصد در مصرف انرژی شما صرفه‌ جویی می نماید، در نتیجه برق مصرف شده کم خواهد شد و هزینه ی کمتری برای قبض برق پرداخت می کنید.

دیزاین و ساخت این کولرهای ال جی به شکلی است که هوای خنک به صورت یکسان در تمام فضای اتاق جریان پیدا می کند و تفاوت دمایی در قسمت‌ های مختلف محیط احساس نمی شود.لازم به ذکر است که دوال اینورتر به‌ اندازه ای قدرتمند است که توانسته درجه‌ی ISEER را از سازمان BEE در هند کسب کند؛ بدین معنی که دستگاه‌ های تهویه مطبوع مجهز به دوآل کول در گرم‌ترین نقاط با گرمای ۶۵ درجه نیز قادرند به‌ خوبی کار کنند و به مناسبترین شیوه فضا را خنک نمایند.