قابلیتهای مهم دستیار گوگل چیست ؟
دستیار گوگل چِیست؟ معرفی قابلیتهای Google Assistant

دستیار گوگل (Google Assistant ) ربات جدیدی است که شرکت گوگل آن را ساخته است و می توانید بصورت صوتی با این ربات سرگرم کننده صحبت کنید و از وضعیت آب و هوا و یا هر موضوع دیگری گفتگو کنید.مثلا اگر خسته اید و حوصله ی کار ندارید می توانید از ربات گوگل الو بخواهید به شما چند تا بازی خوب معرفی کند و شما را سرگرم کند.ربات گوگل چند نوع بازی را برای شما ارسال می کند و شما می توانید باتوجه به علاقه خود بازی مورد نظر خود را انتخاب کنید.

یکی از قابلیتهای مهم دستیار گوگل می توان به تشخیص تصاویر اشاره کرد.به این صورت که شما عکس مورد نظر خود را برای ربات ارسال می کنید و او با قابلیت هوشمند بودن خود شما را در پیدا کردن تصویر موردنظر کمک می کند.این ربات هوشمند گوگل این قابلیت را دارد که حتی QR کدهای معتبر را هم تشخیص دهد.

درخواست راهنمایی از گوگل الو
مشورت با گوگل الو در مورد شام

قابلیت دیگر گوگل اسیستنت که جالب به نظر می رسد این است که جستجوهای خود را به ربات گوگل بسپارید.مثلا شما زمانی که جستجویی را در گوگل انجام می دهید اگر اینترنت نداشته باشید و یا سیگنال اینترنت ضعیف باشد با خطای Can’t reach Google at the moment روبرو خواهید شد و این برای شما ناخوشایند است و ممکن است بعدا موضوع موردنظر را فراموش کنید پس در این مواقع می توانید جستجوی خود را به ربات دستیار گوگل بسپارید.ربات گوگل هر وقت به اینترنت وصل شدید اتوماتیک یک اعلان برای شما ارسال می کند و موضع سرچ موردنظر شما را به شما نشان خواهد داد.

قابلیتهای دستیار گوگل در تلویزیون های هوشمند

تلویزیون های جدید شرکتهای سونی،ال جی،سامسونگ و فیلیپس دارای دستیار گوگل هستند و با استفاده از این ربات کارهای جالبتری هم انجام دهید.
مثلا می توانید با استفاده از دستیار گوگل در تلویزیون سایر لوازم منزل که هوشمند هستند را کنترل کنید و یا فیلمهای مورد علاقه خود را سریع پیدا کنید به موزیکهای خاص خود گوش دهید وضعیت آب و هوا ، نقشه راه و …. می توانید به راحتی با استفاده از این ربات جدید گوگل مشاهده کنید.
همچنین برای صرفه جویی در وقت شما می توانید به دستیار گوگل برنامه بدهید و تنها با صحبت کردن و بدون نیاز به ریموت کنترل برنامه یا کانال موردنظر خود را مشاهده کنید.

کدام تلویزیون ها دستیار گوگل دارند ؟

در پاسخ به این سوال باید گفت همه تلویزیون های برندهای معروف بازار از سال ۲۰۱۹ دارای گوگل اسیستنت هستند و البته باید گفت بسیاری از تلویزیونهای سالهای پیش هم دارای این قابلیت هستند ولی برای اطمینان خاطر بهتر است به ویژگیهای آنها نگاه کرد و اگر مجهز به دستیار گوگل باشند در مشخصات آنها به این موضوع اشاره شده است.

اگر شما هم از قابلیتهای دستیار گوگل استفاده کرده اید و در این مقاله ما اشاره ای به آن نکردیم خوشحال می شویم با ما به اشتراک بگذارید.امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد.