تشخیص تلویزیون ال جی اصل از تقلبی
نحوه تشخیص تلویزیون ال جی اصل از تقلبی

تشخیص تلویزیون اصلی از تقلبی موضوعی مهم برای کسانی است که می خواهند تلویزیون خریداری کنند.بسیاری از افراد فکر می کنند که تلویزیونهای ال جی مصر اصل نیستند و یا تلویزیونی اصل است که ساخت کره باشد در حالیکه این مطلب صحیح نیست و شرکت کره ای ال جی برای اینکه هزینه تولید و مونتاژ تلویزیون ها برای کشورهای آفریقایی مانند مصر کمتر شود در آنجا خط تولیدی راه اندازی کرده است. در این مطلب قصد داریم در مورد تشخیص تلویزیون های ال جی اصلی از تقلبی صحبت کنیم.
همه می دانیم که روز به روز تلویزیون های جدیدتری وارد بازار می شوند که دارای جدیدترین تکنولوژیها هستند و همین امر باعث افزایش رقابت در این زمینه شده است و طبیعی است که غولهای تکنولوژی محصولات جدید و فناوریهای جدید خود را گرانتر به بازار عرضه کنند.در این بین عده ای از افراد سودجو با استفاده از روشهای گوناگونی سعی می کنند کالاهای تقلبی را به جای کالای اصلی بفروشند.مثلا تلویزیونهای چینی بی کیفیت را به جای مدلهای اصلی ال جی می فروشند.
اما برای تشخیص تلویزیون اصلی ال جی از تقلبی چند روش وجود دارد که در زیر به آنها اشاره می کنیم.

شناسایی تلویزیون ال جی اصلی از تقلبی

۱- تشخیص از طریق کارتن و باکس تلویزیون

ساده ترین راه تشخیص تلویزیون تقلبی ال جی از اصلی این است که معمولا کارتن تلویزیون های فیک فاقد هرگونه آرم یا لوگوی ال جی هستند و تنها برچسب و آرمی که مشاهده می شود برچسب “قابل جابجایی” است.

۲- تشخیص از طریق ریموت کنترل

روش دیگر شناسایی تلویزیون های تقلبی ال جی ریموت کنترل آنهاست. توجه کنید که لوگو و آرم ال جی زیر ریموت کنترل وجود دارد یا خیر؟ تلویزیون های تقلبی لوگوی ال جی را در زیر ریموت کنترل ندارند. تقریبا از سال ۲۰۱۳ به بعد همه مدلهای ال جی دارای ریموت کنترل مخصوصی هستند که در زیر عکس آنها را مشاهده می کنید.اگر شکل ریموت کنترل تلویزیون ال جی شما مانند تصاویر زیر نیست باید به اصل بودن تلویزیون خود شک کنید.

۳- تشخیص از طریق سایت رسمی ال جی

هر مدل از تلویزیون های ال جی را خریداری کردید می توانید عکسها و مشخصات آنها را در سایت رسمی ال جی مشاهده کنید.اگر دیدید عکسها با تلویزیون شما مطابقت ندارد ظاهرا باید به اصل بودن تلویزیون خود شک کنید.مطمئنا تمام مدلهای تلویزیون های ال جی در سایت ال جی وجود دارد و راه مطمئنی برای تشخیص اصل بودن تلویزیون همین مورد است.

۴- از طریق کد محصول

هریک از تلویزیونها شماره سریال مخصوص به خود را دارند و از طریق شماره سریال تلویزیون می توانید بصورت مستقیم پیگیری کنید که این شماره سریال تولید شرکت ال جی است یا خیر.

در پشت همه تلویزیون ها مدل و شماره سریال تلویزیون حک شده است و می توانید به سادگی تشخیص دهید که تلویزیون شما چه مدل و چه شماره سریالی دارد.از طریق مدل تلویزیون هم می توانید بفهمید که تلویزیون در چه سالی ساخته شده و کدام سری است و … که در مقاله ای جدا به شرح این موارد می پردازیم.

امیدواریم از خواندن این مطلب راضی باشید اگر قصد خرید تلویزیون را داشتید این مطلب را فراموش نکنید.اگر هم تجربه ای در این زمینه دارید خوشحال می شویم با ما به اشتراک بگذارید.