نحوه نگهداری از مواد غذایی
آداب نگهداری از مواد غذایی

چه غذا را در یخچال قرار دهید، چه فریزر و چه کابینت، راه‌های زیادی برای جلوگیری از بیماری‌های ناشی از غذا وجود دارد.
هدف این است که خود و دیگران را در معرض ابتلا به میکروارگانیسم هایی مانند سالمونِلا قرار ندهید که باعث بوتولیسم (مسمویت غذایی حاد) می‌شود. خنک نگه داشتن غذاها در دماهای مناسب یکی از بهترین راه های جلوگیری یا کند کردن رشد این باکتری هاست.
این نکات نگهداری مواد غذایی می تواند به شما در مصونیت از بیماری های ناشی از غذا کمک کند.در این مقاله قصد داریم در مورد نحوه نگهداری از مواد غذایی صحبت کنیم پس با بانه ورلد همراه باشید.

اصول اولیه نگهداری از مواد غذایی

-مواد فاسدشدنی را سریعا در یخچال قرار دهید یا منجمد کنید. به محض ورود به خانه، غذاهایی را که نیاز به یخچال دارند، در یخچال قرار دهید. قانون «دو ساعت» را فراموش نکنید: هرگز اجازه ندهید گوشت، مرغ، غذاهای دریایی، تخم مرغ یا هر محصول یا ماده‌ی غذایی دیگری که نیاز به یخچال دارد، بیش از دو ساعت در دمای اتاق بماند -در صورتی که دمای هوا بالای ۳۲ درجه سانتیگراد باشد، تنها یک ساعت. این موضوع شامل غذاهای بیرون‌بر و ته‌مانده‌ی غذای رستوران‌تان نیز می‌شود. در ضمن، داخل یخچال و فریزر،آنقدر غذا روی هم تلنبار نکنید که هوا نتواند گردش کند.

-دستگاه‌ها را در دمای مناسب نگه دارید. دمای یخچال و فریزر را در دمای ۴ درجه سانتیگراد یا کمتر نگه دارید. دمای فریزر باید ۱۸- درجه سانتیگراد باشد. هر چند وقت یک بار دما را بررسی کنید. دماسنج‌های خانگی بهترین راه بررسی دما هستند و به طور کلی قیمت بالایی هم ندارند.

-هنگام نگهداری غذاهای مختلف به برچسب قفسه‌ها دقت کنید. موارد بسیاری غیر از گوشت، سبزیجات و لبنیات وجود دارند که باید در سرما نگهداری شوند. اگر فراموش کرده‌اید چیزی را به موقع و به درستی در یخچال بگذارید، بهتر است آن را دور بریزید.

-غذاهای آماده را هر چه سریع‌تر مصرف کنید. غذاهای آماده مانند سوسیس و کالباس باید در اسرع وقت مصرف شود. هر چه مدت زمان طولانی‌تری در یخچال نگهداری شوند، احتمال بیشتری وجود دارد باکتری‌‌های بیماری‌زا در آن‌ها رشد کند، بخصوص اگر دمای یخچال بالاتر از ۴ درجه سانتیگراد باشد.

-حواستان به غذاهای فاسدشده باشد. هر چیزی که ظاهر یا بوی مشکوکی دارد، باید دو

ر ریخته شود. کپک نشانه‌ی فاسد شدن است. کپک حتی در یخچال هم ممکن است به وجود بیاید. کپک همواره تهدید جدی‌ای برای سلامتی نیست اما می‌تواند باعث بدمزه شدن غذا شود. بهترین کار این است که غذای کپک‌زده را دور بریزید.

-توجه داشته باشید غذایی که بو یا ظاهر خراب ندارد نیز می تواند شما را بسیار بیمار کند. زیرا برخی بیماری‌ها توسط باکتری‌های بیماری‌زایی ایجاد می‌‎شود که از باکتری‌هایی که غذا را فاسد می‌کنند، متفاوتند. بسیاری از ارگانیسم‌های بیماری‌زا در گوشت خام یا نیمه‌پخته، مرغ، غذاهای دریایی، شیر، تخم مرغ، آب تصفیه‌نشده و روی میوه و سبزیجات وجود دارند. خنک نگه داشتن این مواد غذایی رشد باکتری ها را کند می‌کند.

-پیروی از دیگر روش‌های استفاده از مواد غذایی (تمیز کردن دست‌ها، سطوح و مواد غذایی، جداسازی مواد خام از غذاهای آماده، و طبخ غذا در دمای مناسب) بیش از پیش خطر ابتلا به بیماری را کاهش می‌دهد.

نکاتی درباره نگهداری غذا در یخچال

-اگر غذا را در چیزی می‌خوابانید، ترکیب را در یخچال قرار دهید. باکتری‌ها در غذاهای خوابانده شده در دمای اتاق به سرعت تکثیر می‌شوند. هرگز از سس یا چاشنیِ خواباندن دوباره استفاده نکنید، مگر اینکه آن را بجوشانید.

-یخچال را مرتبا تمیز کنید و نشتی‌ها را هر چه سریع‌تر پاک کنید. این کار به کاهش رشد باکتری‌ها کمک می‌کند و مثلا اجازه نمی‌دهد قطراتی از گوشت یخ زده که در حال آب شدن است، باعث آلودگی دیگر غذاها شود.

-غذاها را بپوشانید. غذاهای یخچالی را در ظروف یا کیسه‌های دربسته نگه دارید و غذاهای مانده را هر روز چک کنید که خراب نشده باشند. تخم مرغ ها را داخل کارتن‌شان و درون یخچال نگه دارید نه درون درب یخچال که دمای بالاتری دارد.

نکاتی درباره نگهداری غذا در یخچال
نگهداری از مواد غذایی در یخچال

-به تاریخ انقضا توجه کنید. عبارت «بهترین تاریخ مصرف» به این معنی است که سازنده تأکید می‌کند این محصول تا فلان تاریخ طعم یا کیفیت ایده‌آل را دارد. این تاریخ لزوما به سلامتی محصول اشاره نمی‌کند. در برخی موارد پس از «بهترین تاریخ مصرف»، ممکن است یک محصول در طعم، رنگ، بافت یا مواد مغذی تغییر کند، اما تا مدت طولانی پس از آن تاریخ سالم بماند. اگر مطمئن نیستید یا غذا مشکوک به نظر می‌رسد، آن را دور بیندازید.(البته متاسفانه در ایران چنین مواردی وجود ندارد و گاها دیده شده برخی شرکتها تاریخ تولید را جلوتر از تاریخ عرضه هم زده اند.)

-غذای نوزادان در این مورد یک استثناست. غذای نوزاد و برخی غذاهای کودک از این نظر خاصند که باید تا همان «بهترین تاریخ مصرف» که روی محصول نوشته شده، مصرف شوند.

نکاتی درباره‌ فریزر

-مواد غذایی که به درستی منجمد و پخته شوند، بی‌خطرند. مواد غذایی‌ای که به موقع در فریزر و در دمای ۱۸- درجه سانتیگراد نگهداری شده‌اند، ایمن خواهند بود. انجماد اکثر باکتری ها را از بین نمی‌برد، اما مانع از رشد باکتری‌ها می‌شود. گرچه مواد غذایی به مدت نامحدود در دمای ۱۸- درجه سانتیگراد سالم خواهند ماند، اما هرچه بیشتر در فریزر بمانند، کیفیت‌شان پایین خواهد آمد. تُردی، طعم، عطر، آب‌دار بودن و رنگ، همه‌ی این‌ها می‌توانند تحت تأثیر قرار بگیرند. غذاهای مانده باید در ظروف محکم نگهداری شوند. در مورد غذاهای منجمد فروشگاهی، برای اطمینان از ایمنی، از دستورالعمل های پخت و پز روی بسته پیروی کنید.

-انجماد باعث کاهش مواد مغذی نمی‌شود. مقدار پروتئین غذا اندکی کاهش می‌یابد.

نگهداری از مواد غذایی در فریزر

-زمانی که بسته‌بندی غذای درون فریزر، هوا داشته باشد، بعد از مدتی لکه‌های خشکی روی غذا پدیدار می‌شود که اصطلاحا به آن «فریزرزدگی» می‌گویند. فریزرزدگی به معنای سالم نبودن غذا نیست. فریزرزدگی مربوط به کیفیت غذاست، نه سلامت آن. فریزرزدگی به شکل نقاط خاکستری-قهوه‌ایِ سفتی روی غذای منجمد ظاهر می‌شود.

-دماسنجهای یخچال و فریزر باید کنترل شوند. دماسنج های یخچال و فریزر را می‌توان در بخش ادوات فروشگاه‌های لوازم خانگی، آشپزی و یا سوپرمارکت‌ها خریداری کرد. یک دماسنج  در یخچال و یکی در فریزر خود در محلی که به راحتی قابل خواندن باشد، قرار دهید. حداقل یک بار در هفته دما را چک کنید.

هنگام قطعی برق

در صورتی که برق قطع شد، درب‌های یخچال و فریزر را تا حد ممکن بسته نگه دارید. یخچال و فریزر شما در صورتی که باز نشود، تقریباً چهار ساعت غذا را سرد نگه می‌دارند. در صورت بسته بودن درب، یک فریزرِ پُر به مدت ۴۸ ساعت دمای مناسب را حفظ می‌کند.

هنگامی که برق وصل شد…

باید از سلامت غذای خود به شیوه‌های زیر مطمئن شوید:

-اگر دستگاه دماسنج دارید، هنگامی که برق وصل شد، دما را بررسی کنید. اگر دماسنج فریزر ۴٫۵ درجه سانتیگراد یا کمتر را نشان دهد، مواد غذایی سالم بوده و امکان انجماد دوباره را دارند.

-اگر دماسنج ندارید، هر کدام از بسته‌های مواد غذایی باید بررسی شوند. نمی‌توانیم به ظاهر یا بو تکیه کنیم. اگر ماده‌ی غذایی هنوز حاوی بلورهای یخ است یا ۴٫۵ درجه سانتیگراد است، می‌توانید آن را بپزید یا دوباره منجمد کنید.

-مواد غذایی درون یخچال در صورتی که برق کمتر از چهار ساعت قطع شده باشد و درب یخچال بسته بوده باشد، سالم است. هرگونه ماده غذایی فاسدشدنی (مانند گوشت، مرغ، ماهی، تخم مرغ یا غذای مانده) را که بیش از دو ساعت در دمای بالای ۴٫۵ درجه سانتیگراد قرار داشته، دور بریزید.

نکاتی درباره موارد غیر یخچالی

-دقت کنید کنسروها آسیب ندیده باشند. تورم، نشتی، شکاف، سوراخ، شکستگی، زنگ زدگی عمیق و یا خرد شدن نشان این است که کنسرو آسیب دیده است. چسبندگی در قسمت خارجی قوطی‌ها ممکن است نشان دهنده نشتی باشد. قوطی‌های تازه خریداری شده که نشتی دارند باید برای بازپرداخت یا تعویض به فروشگاه بازگردانده شوند. در غیر این صورت، قوطی ها را دور بیندازید.

-غذا را از سموم دور نگه دارید. غذاهای فاسد نشدنی را در مجاورت محصولات شوینده خانگی و مواد شیمیایی نگه ندارید.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد اگر نظری یا تجربه ای دارید خوشحال می شویم با ما به اشتراک بگذارید.

برای خرید یخچال از بانه هم می توانید با مشاوران ما در تماس باشید.