صفحه نمایش میکرو ال ای دی
صفحه نمایش Micro LED چیست؟

میکرو ال ای دی (micro led) فناوری جدیدی است که در آینده ای نزدیک در تلویزیون های ال ای دی به کار برده می شود.اما میکرو ال ای دی چیست ؟چگونه کار می کند ؟ چه زمانی وارد تلویزیون ها می شود و سوالات بسیار دیگر، در این مقاله قصد داریم در مورد صفحه نمایش میکرو ال دی در تلویزیون صحبت کنیم و اینکه چه تفاوتی با صفحه نمایش های کیولد و اولد دارد پس با بانه ورلد همراه باشید.

چرا سامسونگ به میکرو ال دی روی آورد؟

شرکت سامسونگ و ال جی در رقابتی که در تلویزیونهای اولد و کیولد داشتند توانستند فروش خوبی از این تکنولوژی جدید داشته باشند اما طبق آماری که بدست آمده ال جی توانست موفق تر از سامسونگ عمل کند و تلویزیون های اولد ال جی در مقایسه با کیولد سامسونگ فروش بسیار بیشتری داشته است به همین دلیل سامسونگ که با افت سهام شرکت هم روبرو شده بود برای جبران این مشکلات و افزایش درآمد خود به تکنولوژی میکرو ال ای دی روی آورده است و سعی دارد با تولید تلویزیون های میکرو ال ای دی که برتر از تلویزیون اولد و کیولد است گوی سبقت را از ال جی برباید.

معرفی تلویزیون میکرو ال ای دی سامسونک ۷۵ اینچ در نمایشگاه CES

سال گذشته سامسونگ تلویزیون بزرگ ۱۴۶ اینچی میکرو ال ای دی به نام The Wall را در نمایشگاه CES رونمایی کرد تا به اولین شرکتی تبدیل شود که این فناوری را در صفحه نمایش تلویزیون های خود به کار برده است.
امسال هم سامسونگ در نمایشگاه CES 2019 تلویزیون ۷۵ اینچی micro LED را با رزلوشن ۴K رونمایی کرد و چشمهای زیادی را به خود خیره کرد.

Micro LED TV

چرا تلویزیون های Micro LED برتر هستند؟

اما اصلی ترین قابلیت تلویزیون های میکرو ال ای دی کیفیت تصویر فوق العاده آنهاست که قادر هستند حتی انواع تلویزیون اولد را کنار بزنند.همچنین این تلویزیونها مشکلات ترکیبات ارگانیک موجود در تلویزیون های اولد را ندارند. از آنجا که میکرو ال ای دی پیکسلهایش قابلیت خاموش شدن بصورت تکی را هم دارند باید این تلویزیون ها بتوانند رنگهای مشکی منحصربفردی را ارائه دهند و در عین حال روشنایی تصویر کم نظیری داشته و از نظر قابلیت HDR هم رنگهای کاملی را نمایش خواهد داد.
یکی دیگر از مزیتهای تلویزیون میکرو ال ای دی این است که مشکل سوختگی موقت تصاویر در این صفحه نمایشها وجود ندارد و به مرور زمان هم از کیفیت آنها کاسته نمی شود که این امر سبب شده که امیدوار باشیم که این نمایشگرها دارای عمر طولانی تری نسبت به پنل های اولد و کیولد هستند.