بهترین پردازنده تلویزیون
پردازنده های بهتر برای کاهش نویز تصویر در تلویزیون ها کدامند ؟

کدام پردازنده در کاهش نویز تلویزیون بهتر عمل می کند؟ همانگونه که می دانید تلویزیون هم مانند دیگر وسایل الکترونیکی مانند تلفن همراه، کامپیوتر و لپ تاپ ها دارای سیستم پردازنده است. پردازنده ها در تلویزیون ها بیشتر داده های صوتی و تصویری را پردازش می نمایند.
پردازنده ها انواع گوناگونی دارند و هر برند از نوع متفاوتی استفاده می کنند در اینجا می خواهیم در مورد پردازنده تلویزیون ها و نحوه کاهش نویز را در آنها بررسی کنیم پس با بانه ورلد همراه باشید.

پردازنده تلویزیون های سامسونگ

در تلویزیون های سامسونگ ۳ نوع پردازنده استفاده می شود سامسونگ در تلویزیون های ال ای دی از پردازنده‌ی UHD Engine در تلویزیون‌های کیولد از پردازنده کوانتومی ۴K و تلویزیون های LED تولید ۲۰۲۰ از پردازنده کریستال ۴K استفاده می کند. در این بین پردازنده کوانتومی ۴K از همه قویتر است و پردازنده ۴K کریستال هم از UHD Engine قویتر است.

پردازنده تلویزیون های ال جی

در تلویزیون های الجی ۳ نوع پردازنده داریم که دو تا از آنها هوشمند هستند شرکت ال جی برای تلویزیونهای نانوسل و اولد از پردازنده های هوشمند ای ۷ و عینا بهره می برد در این بین برای تلویزیون های نانوسل بیشتر از نسل اول و دوم استفاده می کند و برای تلویزیون های اولد از نسل سوم پردازنده های خود استفاده می نماید همچنین برای تلویزیون های ال ای دی از پردازنده کولر ماستر بهره می برد.بیشتر اوقات پردازنده ها در تلویزیون های فول اچ دی از نوع دو هسته ای و در تلویزیونهای فورکا از نوع چهارهسته‌ای می باشند. همانگونه که می‌دانید همراه پردازنده این پردازنده ها در همه تیمی ها بسته به مدل استفاده می گرددحافظه کوتاه مدت رم هم استفاده می شود که به صورت میانگین بین ۲ تا ۳ گیگابایت متغیر هستند. غیر از حافظه ی RAM از یک پردازنده گرافیکی هم استفاده می‌شود که بیشتر اوقات این پردازنده گرافیکی دو هسته ای می باشد.

پردازنده تلویزیون های سونی

در تلویزیونهای سونی از دو نوع پردازنده استفاده می شود از این پردازنده ها در همه تلویزیونهای سونی بسته به مدل بهره برداری می شود در تلویزیونهای جدید سونی معمولاً از دو پردازنده ایکس ریلیتی و ایکس وان استفاده می شود که مدل ایکس وان قوی‌تر است و در تلویزیون های اولد سونی از آنها استفاده می گردد

نحوه کاهش نویز در تلویزیون های مختلف

یکی از مهم‌ترین کارهای یک پردازنده کاهش نویز تصویر است اما این ویژگی به چه صورتی عمل می کند؟ در تلویزیونی که فرکانس تصویر آن ۶۰ هرتز می باشد با ویژگی Motion Handling و یا اتخاذ فریم های اضافی High Frame Rate فریم های زیادی در بین فریم های اصلی قرار می گیرند تا نویز تصویر و عدم شفافیت آن را به حداقل برسانند.
در پردازنده های دو هسته ای عمل شفاف سازی تصویر در ۲ مرحله انجام می شود در پردازنده های چهار هسته ای در چهار مرحله انجام می گردد که این پردازنده ها می توانند ویژگی های جزئی تری را ارتقا دهند و به اصطلاح نویز تصویر ار بیشتر کاهش می دهند. نوع دیگر پردازنده ها که هوشمند هستند به خاطر اینکه پردازنده ، داده های گرفته شده را به صورت هوشمند شبیه‌ سازی می‌کند نویز تصویر و عدم شفافیت را بهتر حذف می کند.

نتیجه گیری :

به طور کلی می توان گفت کاهش نویز تصویر امری مهم در تلویزیون به حساب می آید و مخصوصاً در فیلم های اکشن و بازی های رایانه ای این امر بسیار مهم می‌باشد و همان گونه که در این مقاله بیان شد پردازنده های هوشمند و پردازنده های چهار هسته ای بهتر از مدل های دو هسته ای عمل می کنند پس اگر می‌خواهید تلویزیونی با نویز کمتر داشته باشید و تصاویر واضح تر باشد پیشنهاد ما به شما ابتدا پردازنده های هوشمند و سپس چهار هسته ای می باشد. در هنگام خرید تلویزیون به این نکته دقت کنید که اگر در مشخصات تلویزیون ویژگی Step Noise Reduction 4 نوشته شده بود به این معناست که تلویزیون در ۴ مرحله نویز تصاویر را کاهش می دهد.